Reklam
Reklam
Reklam
Erdoğan GEZER

Erdoğan GEZER

Ters Köşe
[email protected]

PANDEMİ İLE BİRLİKTE TOPLUMDA YAŞANAN DEJENERASYON

08 Şubat 2021 - 12:55
Ülkede müthiş bir dejenerasyon yaşanıyor, bu kapsamlı ve yurdun her köşesinde farklı hissedilen çok ciddi bir durum. İleriki tarihlerde gerçek boyutunu göreceğiz. Bu hadiseyi iyi gözlemlemek gerekiyor, zira etkileri görülmeye başladığı an geç olabilir.
Şimdi soracaksınız doğal olarak “Nedir bu yaşanan dejenerasyon?” diye. İyi konsantre olarak izleyin. Toplum, farklı konularda bireysel tutkunluklar ile hayata tutunmaya hatta ilerde nasıl kendimi ekonomik olarak kurtarırım hesabı yaparken ruhsal bozukluklar yaşadıklarının farkında dahi değil. Dikkat edin hafta sonu kısıtlama günlerinde dahi şans oyunları büyük tevziler yapıyor...
Bu, buz dağının görünen ufak bir kısmı. Yolda yürürken veya market alışverişinde dikkat edin lütfen hiç tebessüm eden bir kişi dahi göremez olduk. Örnekleri çoğaltabilirim ama sizlerde de  bazı şeyler hemen çağrışım yapmıştır. 
Vergi ertelemesi, bin lira kira desteği , aşı geldi pandemiyi kontrol altına alıyoruz, diğer ülkelere göre iyiyiz gibi yaklaşımlar vatandaşın yaşadığı psikolojik çöküntüye hiç mi hiç yaramaz. Gerek iktidar gerekse muhalefet partileri vatandaşın psikolojisine destek olacak politikalar üretmesi gerekirken hala kayıkçı kavgası yaparak hamasi nutuklar atıyorlar. Başında da konuya girdiğim gibi diyorum ki; pandemi kontrol altına alınması halinde kısıtlamalar da esneklik olsada toplumdan normal yaşantısına geri dönmesini beklemek hayalcilik olacağı gibi dahası da ummadığımız reaksiyonlar ile karşılaşmamız sürpriz olmayacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum